Ikigai koncept – Mokrogorski Executive MBA (MEMBA)

Koji je Vaš razlog postojanja?

Ikigai je japanski koncept koji predstavlja “razlog postojanja.” Japansko verovanje je da svi imamo ikigai. Njegovo pronalaženje zahteva duboku i često dugu potragu kroz samospoznaju i razmišljanje. Često se koristi da bi označili izvor vrednosti u nečijem životu ili stvari koje čine nečiji život vredan življenja. Takođe, često se odnosi i na mentalne i duhovne okolnosti pod kojima pojedinac oseća da je njegov život vredan. Nije nužno vezan za ekonomski status ili dnevno stanje stvari.

Mokrogorska škola menadžmenta zajedno sa Fakultetom organizacionih nauka na MEMBA programu unapređuje ne samo profesionalna i akademska znanja studenata. Kroz sportske aktivnosti, različite testove, fitness i jogu, orijentiring i timske vežbe radimo i na razvoju ličnosti. Da bismo menjali svet, potrebno je prvo da unapredimo sebe, a to je ono što na MEMBA programu radimo.

MEMBA program postoji od 2012. godine i trenutno je u toku upis pete generacije studenata.

Formalni uslovi upisa su:

·         240 ESPB bodova ostvarenih na osnovnim studijama

·         Najmanje 8 godina radnog iskustva