MEMBA 2.0

Mokrogorski Executive Master of Business Administration (Professional degree)

Početak programa:
13. 11. 2020
Mesta održavanja:
Mokra Gora, Beograd, Šangaj
Cena:
720.000 RSD + PDV

Početna – Programi – Menadžment programi – MEMBA 2.0

ŠTA JE MEMBA 2.0?

MEMBA 2.0 program spada u međunarodnu klasifikaciju eng. Executive Master of Business Administration (professional degree). Ovo je jedinstven program upravljanja poslovanjem za izvršni nivo rukovodilaca. Program je započet 2012. godine i zasnovan je na najsavremenijoj svetskoj praksi i potrebama i izazovima našeg regiona.

Mokrogorska škola menadžmenta je izabrala najrelevantniji sadržaj programa i najiskusnije predavače za dokazane menadžere u regionu, a sve u cilju ličnog usavršavanja, unapređenja organizacija iz kojih studenti dolaze i bolje privrede regionalnih zemalja.

Studenti koji uspešno završe ovaj program, stiču profesionalno uverenje od strane Mokrogorske škole menadžmenta i uverenje Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja za Upravljanje poslovanjem – izvršni nivo (postupak odobrenja u toku). U procesu je i međunarodna akreditacija programa.

PROGRAMSKI DOKUMENT MEMBA 2.0

Jedinstven program upravljanja poslovanjem za izvršni nivo rukovodilaca
članova alumni grupe
modula
predavača
Kampusa: Beograd, Mokra Gora, Šangaj
dana predavanja
mesečnih rata
Najrelevantniji sadržaj programa i najiskusniji regionalni predavači!

Moduli na MEMBA 2.0 programu

MEMBA 2.0 se sastoji od 7 modula od kojih svaki ima srodne teme, vodeće i gostujuće predavače, radionice i najsavremenije studije slučaja.

Moduli:

• Modul 1: EKONOMIJA – Ekonomska i društveno – politička kretanja u svetu, regionu i Srbiji
  • Modul 2: FINANSIJE – Korporativne finansije, analize, investiranje i tržišta kapitala
  • Modul 3: KORPORATIVNO UPRAVLJANJE – Menadžment u 21. veku i poslovna etika
  • Modul 4: STRATEGIJA – Strateški pravci poslovanja, marketinška orijentacija i tržišta
  • Modul 5: MENADŽMENT VEŠTINE – Soft skills, izlazak iz zone komfora i unapređenje sebe i drugih
  • Modul 6: INOVACIJE – Ekonomija 4.0, tehnologija, procesi i ljudi
  • Modul 7: LIDERSTVO – Liderstvo u tržištima u razvoju (Studijsko putovanje u Kinu)

Pored unapređenja znanja i veština u pomenutim oblastima, ovaj program je usmeren na lični razvoj najvišeg nivoa rukovodilaca i posebno obuhvata:

1. Program razvoja ličnosti,
  2. Karijerni razvoj,
  3. Posete kompanijama sa analizom njihovog poslovanja,
  4. Studijska putovanja,
  5. Radionice,
  6. Poslovne simulacije,
  7. Gostujuća predavanja
  8. Povezivanje sa alumni zajednicom koja trenutno broji 80 članova

Organizacija programa

Program se odvija u našim kampusima Mokroj Gori i Beogradu kao i na drugim lokacijama gde to svrha nastave zahteva.

Svi detalji programa su prilagođeni senioritetu studenata i njihovim poslovnim obavezama. MEMBA 2.0 program se organizuje u formi od 6 modula (unapređenje znanja, veština i lični razvoj) od kojih svaki traje 7 nastavnih dana. Nastava se odvija u četiri bloka dnevno u trajanju od 90 minuta. Biće organizovan i večernji rad.

Nakon odslušanog predmeta student dobija projektni zadatak koji se odnosi na konkretno rešavanje poslovne situacije i koji je potrebno da uradi i preda u roku od 4 nedelje po završetku modula. Projektni rad se brani pred rukovodiocima programa i izabranim nastavnicima.

Završni rad – Po uspešnom okončanju svih modula, student ima tri meseca da napiše svoj završni rad koji mora biti praktičan i vezan za posao kojim se bavi. Rad se brani pred komisijom i drugim kolegama i odbrana ima javni karakter.

Pored MEMBA 2.0, Mokrogorska škola menadžmenta organizuje i Profesionalni MBA, poznatiji kao program ZA BOLJI BIZNIS!

Alumnisti MEMBA programa:

Dosadašnja alumni mreža broji više od 80 alumnista, koji imaju više od 15 godina radnog iskustva, izuzetne rezultate u radu i rasprostranjeni su kako u našem regionu tako i u zemljama EU i Azije. Naši alumnisti su većinski muškarci (55) dok žene broje 31 člana. Svi alumnisti su na izvršnim pozicijama ili vlasnici biznisa i rasprostranjeni su u svim industrijama. Do sada, MEMBA alumni grupa broji 29 diplomiranih i 37 aktivnih studenata.

MEMBA

Predsednik alumni asocijacije je Slobodan Mihajlović (smihajlovic@asistel.rs), generacija MEMBA 2019. Spisak MEMBA alumnista možete pogledati na sledećem linku.

Datumi održavanja MEMBA programa

Prijave za program – najkasnije do 1. novembra tekuće godine

Modul 1: 13-20. Novembar 2020.
Modul 2: Februar 2021.
Modul 3: Jun 2021.
Modul 4: Septembar 2021.
Modul 5: Decembar 2021.
Modul 6: April 2022.
Odbrana radova: Septembar 2022.

Studenti na MEMBA programu

Program je namenjen kandidatima koji se nalaze na izvršnim pozicijama u svojim organizacijama sa 10 ili više godina radnog i rukovodećeg iskustva, koji snažno žele da rade na sebi.

Oni koji smatraju da mogu da učestvuju na ovom programu, podnose prijavu sa svojom radnom biografijom i motivacionim pismom i imaju prijemni intervju sa direktorima programa.

Ako ste:

• Fakultetski obrazovani/u radnom odnosu minimum 10 godina
  • Na C ili C-1 nivou menadžmenta
  • Imate izraženu poslovnu odgovornost
  • Imate značajna karijerna ostvarenja

OVO JE PROGRAM ZA VAS!

Direktori MEMBA programa:

Cena programa

Cena Executive MBA programa je 720.000 RSD (+PDV)  i ne obuhvata troškove smeštaja. Troškovi smeštaja na Mećavniku i troškovi studijskog putovanja u Kinu iznose oko 300.000 RSD.

Kontakt osoba:
Milenko Andrić