BOJAN ALEKSIĆ – ZAŠTO SAM POSTAO AKCIONAR MOKROGORSKE?

BOJAN ALEKSIĆ – ZAŠTO SAM POSTAO AKCIONAR MOKROGORSKE?

Rođen sam u Jugoslaviji, zbog porodičnih okolnosti, rano napustio zemlju i sa deset godina se preselio u Austriju. Tamo sam stekao obrazovni kapital i proveo značajan period svog života koji je uticao na formiranje moje ličnosti. Upoznao sam jednu drugačiju kulturu koja predstavlja bogatstvo. Pre nešto više od 16 godina počinje moj Daikin put koji me je vratio u našu zemlju i zajednicu.

Nakon 18 godina mog boravka u Austriji, vraćam se u svoju domovinu sa uverenjem da mogu da joj pružim nešto dragoceno, a istovremeno i da iskažem njen potencijal u oblasti termo tehnike. Sa povratkom u rodni kraj dobijam i ja puno toga dragocenog, a na prvom mestu bih izdvojio porodicu. Vratio sam se da osnujem svoju firmu, sarađujući usko sa Daikin-om i uz pomoć sjajnih ljudi razvio sam firmu kakva je danas.

Nakon prvog susreta sa Mokrogorskom poslovnom školom sam shvatio koliko sjajnih ljudi ima u našoj zemlji, koje Srđan i ekipa iz Mokrogorske okupljaju, a čiji član i ja želim da budem.

Kao korisnik raznih programa Mokrogorske sam se lično uverio u misiju da ljudi i biznisi postaju bolji uz Mokrogorsku jer sam i ja postao bolji čovek i unapredio poslovanje. Zato sam odlučio da postanem član ove sjajne ekipe i priče koju ćemo pisati zajedno.

Ulaganje u obrazovanje je za mene ulaganje u budućnost. Svojim zaposlenima često govorim da je stečeno i uloženo obrazovanje nešto što niko nikada ne može da im uzme i što će im ostati zauvek. Cifre, rezultati, materijalna imovina je uglavnom prolazna, ali je znanje večno i ispuniće ih mnogo više i duže.

U svom privatnom i profesionalnom životu sam uvek težio ka tome da izvučem najbolje iz pojedinaca u cilju njihovog razvoja i stvaranja najboljeg tima. Taj duh timskog rada, razvoja ljudi i timova vidim u Mokrogorskoj i imam želju da dam svoj doprinos. U vojsci su me naučili da je jedan vojnik “kukavica“, a da su dva vojnika već “armija“ tako da, hajde da stvorimo armiju vojnika znanja!

Uveren sam da ovde imamo, ne samo domaće nego „svetsko a naše“ i trebalo bi ga geografski proširiti, ne samo na region već i na druga tržišta, a uz pomoć ostalih članova društva koji, kao i ja, imaju iskustva u preduzetništvu i ekspanziji korporacija. Želja mi je da pomognemo mladim ljudima i biznisima da nauče na našim greškama, iskustvu, da rastu i sanjaju velike snove kako bismo za svoju decu stvorili okruženje u kom će hteti da ostanu.

Jedno znam, a to je da neću štedeti sebe, ni vreme da nesebično prenesem stečeno znanje i iskustvo kako bi u poslu i životu svi koji dođu u dodir sa Mokrogorskom bili bolji.

Zahvalan sam što imam priliku da kao dugogodišnji učesnik na programima Mokrogorske sada postanem i akcionar škole koja će jednog dana postati globalna.

Bojan Aleksić
Osnivač i direktor,  Heating&Cooling Expert d.o.o.