Bora Miljanović – Zašto sam postao udeličar u Mokrogorskoj školi menadžmenta?

Bora Miljanović – Zašto sam postao udeličar u Mokrogorskoj školi menadžmenta?

Sve što sam u životu postigao, postigao sam učenjem. Kao dete radničke Rakovice bio sam viđen za zanat i za rad u fabrici već od 3. razreda srednje škole. Ali bio sam dobar sa učenjem, i ono me je dovelo do toga da 40 godina kasnije upravljam svojom sopstvenom grupom od 7 firmi u 4 zemlje sa preko 110 zaposlenih. I dok sam sve to stvarao završio sam Pravni fakultet, a onda sam magistrirao i doktorirao komunikologiju na Fakultetu političkih nauka u Beogradu.

I sve vam ovo pišem u nadi da ćete se prepoznati i poželeti da krenete mojim putem otkrivanja nauke kao najefikasnijeg sredstva za uspeh u karijeri. I zato što toliko verujem u edukaciju rešio sam da se pridružim Srđanu Janićijeviću i kupim deo vlasništva njegove Mokrogorske škole menadžmenta. Jer to kako oni pristupaju edukaciji je upravo onaj način koji se meni pokazao kao uspešan. Dakle, ne učenje radi samog učenja i ocena, već učenje praktičnih stvari koje su primenjljive u našem svakodnevnom poslovnom životu. Raduje me što su još neki uspešni biznismeni, ali i javne ličnosti prihvatile Srđanov poziv, jer u toj sinergiji različitih mišljenja i iskustava najbrže se prečišćava kvalitetno znanje koje nalazi svakodnevnu primenu.

Živimo u vremenu u kojem se sve brzo menja. Mladi studiraju po 4 i više godina, a da ne znaju da li će to što su počeli da studiraju u momentu kada diplomiraju i dalje biti potrebno i traženo na tržištu. Zato učenje na praktičnim primerima od ljudi koji dolaze sa prve linije poslovnog fronta predstavlja, po mom mišljenju, jedinu sigurnu investiciju u znanje. Lično ću se potruditi da kao neko ko je i predavač u Mokrogorskoj školi menadžmenta dam svoj doprinos pravljenju boljih poslovnih ljudi, jer u Srbiji nema napretka dokle god mladi ljudi ne shvate da je biti uspešan u bizisu jedina sloboda koju sami mogu da osvoje!