Sava Živanović – čovek koji je svetske inovacije vratio u Srbiju

Sava Živanović – čovek koji je svetske inovacije vratio u Srbiju

Tokom 2020. godine Mokrogorska škola menadžmenta postala je partner sa kompanijom Tehnološko partnerstvo, liderom tehnoloških inovacija u Srbiji i šire. Ovo je priča o Tehnološkom partnerstvu i osnivaču Savi Živanoviću.

MNOGI ODLAZE, RETKI SE VRAĆAJU

Naviknuti smo na priče o našim ljudima koji napuštaju Srbiju u potrazi za boljim poslovnim prilikama, većim tržištem i generalno plodnijim tlom za lični i profesionalni razvoj. Mnogi naši ljudi su u inostranstvu doživeli velike uspehe i priznanja ali nažalost retko smo svedoci da se isti ti ljudi i vrate u Srbiju u želji da svoje znanje, iskustvo i rad primene na lokalnom tržištu.

Kada smo došli do saznanja da je čovek koji stoji iza brojnih izuma i inovativnih tehnoloških rešenja u oblastima medicine, bezbednosti i telekomunikacija doneo odluku da se iz Velike Britanije vrati u rodnu Srbiju i otvori sopstvenu kompaniju, znali smo da je to priča vredna deljenja.

Ko je Sava Živanović?

Direktor kompanije Tehnološko partnerstvo, Sava Živanović inženjer sa višedecenijskim iskustvom, od početka je imao viziju. Nakon što je diplomirao na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu, kao mlad potencijal uputio se ka Velikoj Britaniji gde je završio master studije finansija na prestižnom Henley Management koledžu. U Veliku Britaniju otišao je sa motivom da nauči kako se stvaraju firme i to stečeno znanje iskoristi u Srbiji. Nakon devet godina provedenih u Velikoj Britaniji, vraća se u Srbiju gde osniva firmu “Tehnološko Partnerstvo“ sa ciljem da doprinese poboljšanju srpske industrije. Engleska ga je naučila da poštuje rezultate i raznolikost, dok ga je Srbija, sa druge strane, naučila da prevaziđe svaku prepreku koja se nađe na putu.

“Kao srpska firma koja se bavi inovativnim rešenjima oduvek smo verovali u promene i baš zato sam otišao u Englesku, da naučim, da se vratim i načinim promene. Verujem da promenu mogu načiniti samo oni ljudi koji su nju videli i osetili i da upravo oni imaju najviše potencijala da doprinesu našoj zemlji.“ ističe Živanović.

Šta je i čime se bavi Tehnološko partnerstvo?

U svetu gde sigurnost informacija postaje sve važnija tema, kako kompanijama tako i pojedincima, Tehnološko partnerstvo nastoji da obezbedi najbolja rešenja ovog problema. Tehnološko partnerstvo je softverska kompanija koja se bavi razvojem sistema iz oblasti bezbednosti, finansija, telekomunikacija i medicine. Osnovana je 2010. godine u Beogradu. Naši klijenti se mogu pronaći u Evropskoj uniji, Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi kao i u Indiji. Sertifikovani smo po ISO 9001 i ISO 27001, i prva smo srpska kompanija koja poseduje PCI DSS sertifikat bezbednosti za čuvanje podataka o kreditnim karticama i obradu transakcija koristeći sopstvenu tehnologiju. Takođe imamo i sertifikat Nacionalne kancelarije za bezbednost Republike Srbije.

Ponosni smo na naše visoko obrazovano, multidisciplinarno i iskusno IT osoblje.

Koje proizvode Tehnološko partnerstvo nudi Srpskom tržištu?

Nakon dugogodišnjeg rada u IT industriji, razvili smo mnoge sisteme koji našim klijentima mogu doneti vrednost.

Smartest City®

Pretpostavljamo da na dnevnom nivou imate protok informacija kroz novinske portale, koristite javni prevoz da dođete od tačke A do tačke B, često se dešavaju neplanirane gužve i zastoji na putevima, plaćate platnim karticama i proveravate stanje računa putem mobilne aplikacije.

Pi Platforma za sjedinjene sigurnosne komunikacije, servise i web-aplikacije vam upravo nudi sve potrebne servise na jednom mestu. Platforma podržava sve vidove komunikacija kao što su telefonski, video i konferencijski pozivi, slanje poruka, grupni razgovori, praćenje vesti, plaćanje platnim karticama/telefonom kao i parkinga SMS-om. Smartest City omogućava građanima da maksimalno iskoriste gradske servise i uštede svoje dragoceno vreme, takođe platforma je pogodna za turiste. Naša tehnologija ne prikuplja nikakve podatke o korisnicima I načinima korišćenjima, garantujemo privatnost.

Pay by Pi

Kreditne kartice, svima poznate kao jednostavan i brz način plaćanja, polako postaju prevaziđene zahvaljujući QR kodovima. Sigurni smo da ste uočili na prodajnim mestima, dvodimenzionalne barkodove. QR kodovi su inovativan i efikasan način plaćanja koji u svetu postaje sve popularniji. Ovaj vid plaćanja će vam oduzeti samo 15-20 sekundi vremena. Banke koje su unapredile mBanking aplikacije, omogućile su svojim korisnicima da jednostavno i brzo plate račune  skeniranjem NBS IPS QR koda. Kod nekih od banaka, međutim, plaćanje QR kodom je dugotrajno i komplikovano ili čak i ne fukcioniše. Pay by Pi je sigurna aplikacija koja vam pruža mogućnost brzog i pouzdanog plaćanja. Aplikacija je bazirana na već pomenutoj Pi platformi za sjedinjene komunikacije, servise i web-aplikacije. Jedan od servisa Pi Platforme je Vault by Pi koji se koristi da zaštiti servis za plaćanje – Pay by Pi.

Mnoge kompanije koje su se suočile sa IT problemima su se okrenule ka nama i našim inovativnim rešenjima. U Tehnološkom partnerstvu, naš glavni cilj je da se u potpunosti posvetimo pronalaženju savršenog rešenja koje će obezbediti besprekorno funkcionisanje, lakoću upravljanja i jasnu svrhu za naše klijente.

Naš posao nije završen sve dok kompanije naših klijenata ne budu u potpunosti zaštićene i funkcionalne.

Zahvaljujemo se Sofiji Petković iz Tehnološkog partnerstva na pomoći pri pisanju teksta i prikupljanju informacija.